Demonstrujmy dla świata przeciw rasizmowi #WorldAgainstRacism

Deklaracja dotycząca ONZ-owskiego Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem – 21 marca 2020 r.

Demonstrujmy dla świata przeciw rasizmowi #WorldAgainstRacism

Zagrożenie rasizmem i faszyzmem rośnie z dnia na dzień. Rasizm, islamofobia i antysemityzm wszędzie się nasilają. W wyniku tego doświadczamy niepokojącego wzrostu przestępstw z nienawiści. Przeciwstawiamy się wszelkim formom rasizmu, bigoterii oraz solidaryzujemy się z uchodźcami i ze wspólnotami Romów i Sinti.

Narastający opór wobec wzrostu faszyzmu, skrajnej prawicy i rasistowskiego populizmu już istnieje i pokazał, że może być skuteczny. Potrzebujemy teraz większej jedności i solidarności międzynarodowej, aby stawić czoła rasizmowi i skrajnej prawicy.

Z tych i wielu innych powodów koordynujemy międzynarodowe demonstracje Świat Przeciw Rasizmowi #WorldAgainstRacism 21 marca 2020, z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem ustanowionego przez ONZ.

W ubiegłym roku, w marcu 2019 r., demonstrowaliśmy w ponad 60 miastach świata, z dziesiątkami tysięcy ludzi maszerujących przeciw wzrostowi skrajnej prawicy, rasizmu i faszyzmu. W tym roku zamierzamy poszerzyć solidarność międzynarodową i walczyć o większe demonstracje w kolejnych miejscach na całym świecie.

Ruchy, które dotychczas podpisały apel

#21M2020

%d bloggers like this: