Świat Przeciwko Rasizmowi: Międzynarodowe Spotkanie, Londyn, 20 października

Zagrożenia związane z rasizmem i faszyzmem rosną z dnia na dzień. Od prezydentów, takich jak Trump i Bolsonaro, po partie, takie jak Liga we Włoszech i FPÖ w Austrii, skrajna prawica zyskuje na znaczeniu. Rasizm, islamofobia i antysemityzm rosną wszędzie. Przestępstwa z nienawiści osiągnęły rozmiary epidemii, a przerażające ataki w Christchurch i Pittsburghu stanowią nowy poziom zagrożenia ze strony skrajnie prawicowego terroryzmu.

Wraz z tym poszerza się rasizm instytucjonalny. Dziesiątki tysięcy ludzi zginęło i nadal umiera na granicach, podczas gdy wielu, którym udaje się przejść, jest zamykanych w obozach. A wraz z katastrofą klimatyczną o wiele więcej osób będzie zmuszonych opuścić swoje domy, aby szukać schronienia.

Już teraz wzrasta opór wobec wzrostu faszyzmu i rasizmu w różnych krajach, który pokazał, że może on być skuteczny. Teraz potrzebujemy większej jedności i solidarności na arenie międzynarodowej, aby stawić czoła rasizmowi i skrajnej prawicy.

Z tych i wielu innych powodów w dniach 20 października 2019 r. spotykamy się w Londynie na Międzynarodowego Spotkania pod tytułem: „Świat Przeciwko Rasizmowi”.

Zapraszamy ruchy, które jednoczą ludzi przeciwko rasizmowi i faszyzmowi w różnych częściach świata, aby wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. W sobotę 19 października odbędzie się bardzo duża konferencja ogólna zorganizowana przez Stand Up To Racism (w ubiegłym roku przyciągnęła 1500 osób).

W niedzielę 20 października odbędzie się robocze spotkanie specjalnie dla przedstawicieli ruchów w różnych krajach, mające na celu wzmocnienie naszej sieci i zaplanowanie przyszłych działań, zwłaszcza w celu przygotowania możliwie największych mobilizacji na całym świecie przeciwko rasizmowi i faszyzmowi w dniu 21 marca 2020 r.

Lista kampanii wspierających spotkanie


Więcej informacji na temat sieci World Against Racism: https://worldagainstracism.org/

Ruchy zainteresowane przyłączeniem się do sieci powinny wypełnić ten formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsjCZLTeIz4k9iXd38bIMaKhdsuaShWYJkywxf1JQrG7F5SA/viewform

Wydarzenie na Facebooku dotyczące zorganizowanego przez Stand Up To Racism spotkania w sobotę 19 października: https://www.facebook.com/events/384190322161056/

W sprawie szczegółów organizacyjnych i rejestracji w obu dniach, skontaktuj się z: info[at]standuptoracism.org.uk

%d bloggers like this: